BİYOGRAFİ

1983 yılında İzmir’de doğdum. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamlayıp 2005 yılında İstanbul’a yerleştim.

2015 yılında Maden Çağdaş Mücevher Atölyesi’nde aldığım teknik derslerin ardından, yine aynı atölyede başladığım kavramsal dersleri 2019 yılında tamamladım.

Yaşantımızın her anının , karşımıza çıkan her şeyin, yoruma, yeniden ve farklı biçimlerde yaratıma açık olması benim için üretmenin paha biçilemez ilham kaynağı.

Çağdaş mücevher ise bu kaynaktan beslenerek, malzeme, konu, teknik ve yorum özgürlüğüyle çalışabildiğim bir alan.

Duygunun düşünceden bağımsız olamayacağı, soru sormanın ve görünenin ardındakini aramanın çoğu zaman ilk koşul olduğu bu alanda üretiyor olmanın bana göre en anlamlı sonucu ise; kullanılan malzemenin maddesel değeri ne olursa olsun, ortaya çıkan her işin, sahip olduğu ”ruh” sebebiyle “değerli” olması.

Bu açıdan bakınca, tartışmaya daima açık olan “değer” ve “değerli” kavramlarının günümüz koşullarındaki algılanış biçimlerine karşı, kendi bakış açımı ortaya koyacak işler üretmeye yönelmem, bu yaratım sürecini benim için bir “duruş” haline getiriyor.